Niedowidzący Hugo szuka swojego przewodnika

Hugo od półtora roku zamieszkuje w jednym ze schroniskowych boksów. Psiak na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od innych przedstawicieli psów w typie rasy Siberian Husky. Jest jednak coś, co sprawia, że psiakiem nikt się nie interesuje.Po badaniach okazało się, że Hugo niedowidzi, a choroby nie da się, ani zatrzymać ani cofnąć i prawdopodobnie w przyszłości może całkowicie stracić wzrok. Psiak ma szczęście, że spotkał swojego Anioła Stróża, kochaną Panią, której jego los nie jest obojętny i stara się za wszelką cenę mu pomóc i znaleźć nowy dom. Niestety Pani nie może zabrać go do domu, ale za to poświęca mu każdą wolną chwilę na wspólne spacery i pieszczoty.
Na dzień dzisiejszy nie jest tak, że Hugo całkowicie nie widzi. Bez problemu rozpoznaje duże przedmioty z bardzo bliskiej odległości, lecz zdarza mu się nie zauważyć krawężnika czy innej mniejszej przeszkody.
Psiak mimo swojej "ułomności" doskonale sobie radzi. Jest bardzo pogodny, kontaktowy, uwielbia spacery, bez problemu przybiega na zawołanie. Hugo jest posłuszny i łagodny, jednak by móc komuś w pełni zaufać, najpierw musi go bliżej poznać i zapamiętać jego zapach i głos. Jeśli natomiast nowo poznana osoba próbuje np. go czesać czy zakłada mu obroże, to w obawie przed tym co zamierza mu zrobić może delikatnie chwycić dłoń i po 2 sekundach puścić. Nie jest to przejaw agresji lecz obawa przed niedawno poznanymi osobami. Hugo toleruje towarzystwo innych psów, z suczką dzielił jeden boks. Jest łakomy i za smakołyka jest w stanie zrobić wszystko! W przeszłości musiał jeździć samochodem, ponieważ wskakuje do niego bez jakichkolwiek oporów i gotowy do jazdy siada na przednim siedzeniu.
Hugo to przyjazny, aktywny i kontaktowy psiak, który wciąż czeka na ciepły, kochający dom, bo czyżby to, że spotkało go nieszczęście w postaci choroby, miało oznaczać, że resztę swojego psiego życia będzie musiał spędzić w schronisku??

Kontakt w sprawie adopcji:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 500 144 944

Wątek Huga na forum: Hugo
Hugo na spacerze: spacer